Avus
2 min readMar 27, 2021

--

Current Safe, Elektrik direklerindeki kaçak akımı anında tespit ederek, güçlü ses ve ışıklı uyarıda bulunan, ilgili IoT platformlarına bildirim göndererek iş akışını tetikleyen akıllı şehir çözümü.

Current Safe özellikleri:

Metal elektrik direklerindeki elektrik kaçağı fark edilmediğinde, can ve mal kaybına neden olmaktadır. CurrentSafe kaçak akım olan veya devrilen direkleri güçlü ses ve ışık ile uyarı vererek göstermekte, ilgili platforma anlık bildirim göndermektedir.

Tüm direklere uyumlu olarak geliştirilmiştir. Tüm direklerde 3 dakika içinde kurulur. İçerisindeki pil 2 yıl boyunca bakımsız çalışma sağlamaktadır. IoT platformlarına hızlıca entegre edilmektedir.

Tam entegrasyonu sayesinde (Tüm IoT platformlarına) kaçak akım bildirimleri hakkında anlık olarak veri girişi yapabilmektedir. Bir sonraki güncellemelerde CurrentSafe, şehirlerin içerisinden farklı verileri çekerek, akıllı şehir uygulamaları için veri tabanı oluşturabilecektir.

Sürümler:

Current Safe, Avus’un tüm yönetimler için akıllı şehir uygulamaları vizyonuna uygun olarak iki sürüm şeklinde piyasaya sürülmüştür.

--

--

Avus

Avus, şehirlerin içerisinden yaşama dair veriler toplar ve bu verilerle bölgelerin ihtiyaçlarına gerçek çözümler üretir. — avustr.com